Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Nové plány iVltavy

Po 7 letech činnosti webu dochází k jeho proměně. V tomto článku zhodnotíme minulý rok na Vltavě a představíme naše nové plány.

Datum: 7.2.2019 | Zhlédnuto: 425x

Milí přátelé!

Vltava má za sebou další vodáckou sezónu a já ji teď zkusím krátce zhodnotit svýma očima. Asi největší událostí byla loni úprava a odlámání Barevné skály nad jezem Konopa ve Větřní. Po počátečních zaručených zprávách, že tady bude plavba nemožná a řeka bude uzavřena (s pokračováním znovu až v Novém Spolí), se situace vyjasnila a fakta byla uvedena na pravou míru. Plavba možná samozřejmě bude. Povodí Vltavy pouze doporučilo plavbu při levém břehu a vybudovalo tam úzký kanál k proplutí, a také místo k přenášení. Jen lidé, znejistělí poplašnými zprávami ještě dlouho volali, co že se tam vlastně bude dít. No a druhou významnou charakteristikou léta bylo velké sucho po celé zemi, které samozřejmě přivedlo spoustu vodáků právě sem na Vltavu, kde je VODA VŽDYCKY. Průtok tady byl velmi dobrý po celou sezónu, až jsme se tomu divili. Proč? Protože právě kvůli suchu potřebovali vodohospodáři dostat vodu do Hněvkovic (JE Temelín) a Vltavské kaskády.

Navzdory tomu, že jinde nebyly vůbec podmínky vhodné pro plavbu, nebylo u nás na řece nijak přelidněno. Naopak především v červenci bylo příjemně poloprázdno. Pouze jako v jiných letech tradičně 5.7., o svátcích mezi 10. a 14. hodinou byl na jezu v Herbertově neprůjezdný špunt lodí, kde se muselo opravdu dlouho čekat. Herbertov ale není dálnice, takže se nedá objet. Kdo měl rozum, jel mimo tuto dobu a vyrazil brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Ale alespoň měly noviny o čem psát.

A co my v létě? Za sedm let činnosti webu iVltava jsme získali spoustu zkušeností a hlavně velké množství pravidelných čtenářů, což mne velmi těší a motivuje jít dál. Osvědčené akce Odemykání a Zamykání Vltavy už se zapsaly do povědomí vodácké veřejnosti. 

bfhbsRok 2019 pro nás znamená zásadní milník, neboť web čekají značné změny. Do nové sezóny pro vás máme řadu překvapení. Můžete se těšit na novou grafickou podobu našeho portálu s řadou nových rubrik, více článků o dění kolem řeky, přepracovaný kalendář akcí a mnoho dalšího.

Bude také více soutěží o ceny a prostor pro vaše názory.

K tomu všemu nám má dopomoci i naše nová redaktorka Linda Blechová.

Termín spuštění nové verze portálu není ještě přesně stanoven, ale včas ho zveřejníme.

Tomáš KalaAktuality
Nepřítel lidstva

Iniciativa za čistou řeku

3.3.2019
Studenti Pražského humanitního gymnázia s projektem Čistá řeka představují další z četných snah o změnu v chování lidí nejen na Vltavě.
3.3.2019 07:58

Podvodní bagr

Z velkého světa velkých lodí

Prohlubování koryta od Prahy do Mělníka
Prohloubením koryta z 1.8 na 2,2 metru budou moci lodě vézt o 30% více nákladu.
23.2.2019 08:20

Kemp Branná

KANAK opět boduje

14. ročník ankety KEMP ROKU
Ve 14. ročníku ankety o nejlepší kemp v sezóně 2018 se KEMP BRANNÁ umístil v první TOP TEN na krásném 7. místě. Gratulujeme.
21.2.2019 10:39

uzavírka silnice na Rožmberk

Uzavírka silnice do Rožmberka

18.3. - 15.7. 2019
Informace nejen pro vodáky o připravované uzavírce silnice II/162 před Rožmberkem nad Vltavou z důvodu rekonstrukce mostu.
21.2.2019 10:22

Nové drby od řeky

Nové drby od řeky

Posila pro hotel U Martina v Rožmberku.
V počínající vodácké sezóně dojde k řadě nových změn a přesunů, některé důležité zvěsti se donesly i k nám. Tedy, toto není drb, ale fakt, to se jen tak říká. Takže, jaká jsou fakta?
20.2.2019 22:11

Nové plány iVltavy

V polovině března bychom chtěli mít hotový nový web.
Po 7 letech činnosti webu dochází k jeho proměně. V tomto článku zhodnotíme minulý rok na Vltavě a představíme naše nové plány.
7.2.2019 08:30

... přejít na aktuality