Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Jaké bylo letošní odemykání řeky?

Ve znamení zimy mělo být dle předpovědí minulou sobotu tradiční Odemykání Vltavy 2019. Přesto se nás sešlo na stopadesát a chybu jsme neudělali.


Jaké bylo letošní odemykání řeky?
17.4.2019 1724x Akce na řece
Celkem 3 články z rubriky: Akce na řece

V Českém Krumlově

Celý týden předem jsme se modlili za pěkné počasí, které sice tak úplně nepřišlo, ale ve srovnání s nedělí bylo k nám ještě docela milosrdné. Mezi mraky prosvítalo slunce a nebyl ani vítr, takže nám ani zima nebyla. Přesto zafungovala už jenom i negativní předpověď počasí a pole účastníků se smrsklo z očekávaných 500 asi na 150 vodáků. Kdo přišel, ale neprohloupil.

Už když jsme přijížděli mezi prvními do Kempu Krumlov, uviděli jsme dým, který se valil z kiosku, kde roztápěli rošt na klobásy. Byla dokonce i teplá polévka. A dobře fungující kiosek byl prvním bodem k úspěšnému průběhu akce.

Druhým plusovým bodem a trefou do černého byla kapelka Thom band, která opět skvěle hrála a spoluvytvářela po celé dopoledne tu správnou atmosféru.

Slavnostní akt odemčení řeky

Po dopoledních přípravách, pozdravení všech známých, zakoupení pamětních medailí a nezbytném občerstvení proběhl v 11 hodin samotný slavnostní akt odemčení řeky. Nejprve všechny vodáky pozdravil a přivítal organizátor akce, načež předal slovo vodníkům, ti se s řečněním příliš nepárali a po několika větách zaveleli k vodě. Tam natřikrát odemkli Vltavu a poté pasovali nováčky na vodáky. Pak se dopilo, dojedlo a šlo se na vodu.

U Milana

U Milánka bylo také vše přichystáno, očekával nás celý jeho tým, hořel oheň, a tak zábava plynule pokračovala i zde. Kdo se zapomněl najíst v Krumlově, nadlábl se tady, mnozí si přinesli k ohni i vlastní špekáčky k opékání, hlavně děti to ocenily.

Zmiňujeme-li vše, co bylo na akci pozitivní, musíme uvést i několik věcí, které nebyly zcela ideální. Za prvé průtok, ten mohl být kapánek vyšší a za druhé se nám nepodařilo přes veškeré úsilí otevřít retardéru ve Zlaté Koruně, takže jez se musel obnášet.

Ve Zlaté Koruně

Zlatá Koruna ale v cíli vše napravila. Hospoda v kempu byla otevřená, bylo tam teplo, hořel oheň v krbu. Kdo potřeboval doplnit energii a dotankovat, učinil tak zde, neboť na jídelním lístku byla řada neodolatelných dobrot.

Takže nakonec můžeme konstatovat, že sobotní Odemykání Vltavy se vydařilo a proběhlo ke spokojenosti všech vodáků i organizátorů akce. Teď už se jen můžeme těšit na pěkné počasí a pravou letní vodáckou sezónu. Tak tedy na vodě Ahóóój, a třeba zrovna za několik dní na jarním splutí Malše. Ahóóój!