Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies na vašem zařízení.

Aktuality

  Nepřítel lidstva

  Iniciativa za čistou řeku

  3.3.2019
  Studenti Pražského humanitního gymnázia s projektem Čistá řeka představují další z četných snah o změnu v chování lidí nejen na Vltavě.

  Podvodní bagr

  Z velkého světa velkých lodí

  Prohlubování koryta od Prahy do Mělníka
  Prohloubením koryta z 1.8 na 2,2 metru budou moci lodě vézt o 30% více nákladu.

  Kemp Branná

  KANAK opět boduje

  14. ročník ankety KEMP ROKU
  Ve 14. ročníku ankety o nejlepší kemp v sezóně 2018 se KEMP BRANNÁ umístil v první TOP TEN na krásném 7. místě. Gratulujeme.

  uzavírka silnice na Rožmberk

  Uzavírka silnice do Rožmberka

  18.3. - 15.7. 2019
  Informace nejen pro vodáky o připravované uzavírce silnice II/162 před Rožmberkem nad Vltavou z důvodu rekonstrukce mostu.

  Nové drby od řeky

  Nové drby od řeky

  Posila pro hotel U Martina v Rožmberku.
  V počínající vodácké sezóně dojde k řadě nových změn a přesunů, některé důležité zvěsti se donesly i k nám. Tedy, toto není drb, ale fakt, to se jen tak říká. Takže, jaká jsou fakta?

  Nové plány iVltavy

  V polovině března bychom chtěli mít hotový nový web.
  Po 7 letech činnosti webu dochází k jeho proměně. V tomto článku zhodnotíme minulý rok na Vltavě a představíme naše nové plány.

  2018 je u konce

  Stručně.
  Fotky a zhodnocení zamykání jsou v miničlánečku a ve fotogalerii.

  Zamykání Vltavy 2018 je za dveřmi

  Termín 20.10.2018, místo Český Krumlov
  Nenechte si ujít Zamykání Vltavy v sobotu 20.10. Oprašte pádla, sneste své lodě ještě jednou z půdy a přijeďte, už se na vás těšíme.

  Barevná skála je hotová

  Už zase můžeme v klidu proplouvat šlajsnou.
  Jez pod Barevnou skálou nad Českým Krumlovem je opět sjízdný svou starou šlajsnou po pravé straně. Práce na skále byly ukončeny a ta je nyní podle znalce na dalších 40 let stabilní.

  Vodácký bus letos naposledy

  Konec letní sezóny se blíží a s ním končí i tato služba
  Vodácký bus ukončí svůj letošní provoz v neděli 19.8.

  Jak to bude jezdit - TÝDEN OD 2.7.2018 DO 8.7.2018

  Plán přepravy pro následující týden
  Vodácký bus je zatím zachován, ale nebudou vypraveny všechny spoje nebo posilové vozy. Je třeba koupit elektronickou jízdenku předem, pak je to jistota. Níže přehled spojů pro tento týden.

  Fotky z TaD na FB

  Fotky z TaD na FB

  Trek and Down 2018
  Nové fotky z poloviny závodu z Vyššího Brodu jsou na Facebooku.

  Bulvár a Vltava

  Kecy v kleci
  Pan Vodácký autobus Josef Šelepa zveřejnil na svém FB opravdu pěkný text jako reakci na reportáž Novy, článek Novinek.cz a dalších médií. Už dlouho jsem se tak nezasmál. Má pravdu a proto se s Vámi o něj podělíme a přetiskujeme jeho plné znění.

  Průjezd kolem Papouščí skály

  Průjezd kolem Papouščí skály

  Průjezd jezem po levé straně
  Pro vodáky nakonec jen malé omezení plavby na Vltavě přineslo v minulých týdnech velký rozruch. Přinášíme zprávu Sdružení půjčoven a kempů na Vltavě, která píše o značení v řece, které spolek provedl.

  Přípravy na sezónu v Rožmberku

  Důkladná rekonstrukce v kempu i na náměstí
  Všichni už pilně zbrojí na přicházející sezónu, my jsme se zajeli podívat do Rožmberka, kde probíhá současně přestavba náměstí a rekonstrukce kempu.

  Kolaps na Vltavě?

  Zůstanou tyhle lodě na břehu?
  Vltava pod Papouščí skálou nebude uzavřena. Náhradní řešení navrhuje Spolek půjčoven lodí a kempů na Vltavě. O jeho konkrétní podobě budou jednat zainteresované strany v pondělí. Více níže.

  Papouščí skála

  Papouščí skála

  Kachna nebo fakt?
  Barevná skála u Větřní hrozí zřícením. Zdá se, že se situace pro vodáky letos dramaticky změnila. Vltava zde bude pro splouvání uzavřena. Čekáme, zda se zpráva potvrdí!!!

  Ohlédnutí za Odemykáním Vltavy 2018

  Jaké to bylo?
  Červencové počasí v dubnu. Tak by se dalo v krátkosti shrnout letošní odemykání naší milované řeky. Text níže, fotky ve fotogalerii.

  Odemykání s vodáckou osobností

  Václav Chalupa odemyká s námi v Českém Krumlově
  V sobotu 21. dubna s námi bude odemykat řeku i významná osobnost vodáckého sportu, a to je skifař Václav Chalupa, legenda mezi veslaři. Mimo jiných trofejí několikanásobný vítěz světového poháru, držitel mnoha medailí z mistrovství světa a také druhý na OH v Barceloně 1992. Tento jihočeský rodák a patriot už se na Odemykání Vltavy těší a my na něho také.

  Už se to blíží !!!

  Nezapomeňte klobouky!
  Osazení vodáckých šupen na jezech na Herbertově a na Rechlích bude provedeno společností Ingetour do termínu 21. 4. 2018. Sneste lodě z půdy, čekáme Vás v témž termínu v Českém Krumlově na Odemykání Vltavy.


 • předchozí